BİZ KİMİZ

Bursa ile birlikte büyüdü BARIŞÇI AJANS.

1976 yılında kurucumuz ERDOĞAN BİLENSER, Bursa Hakimiyet Gazetesi'nden ayrılarak, sonraki yıllarda Türkiye'nin İstanbul dışındaki en büyük reklam şirketi olan BARIŞÇI AJANS'ı faaliyete geçirdi.

BARIŞÇI AJANS, kuruluş yıllarının hemen ardından bir tam hizmet ajansı olarak hizmet vermeye başladı ve bugün uluslararası ve ulusal ölçekte bilinen çok sayıda markanın, o yıllarda  Bursa’daki markalaşma faaliyetlerinin içinde oldu. 

Bu başarılar, Türkiye'nin birçok  büyük gazetesi  ile ortak projelere
imza atılmasının yolunu açtı. Hürriyet gazetesiyle birlikte 1988 yılında ek olarak verilen BURSA 16  ve halen yayını devam eden HURRİYET BURSA ekleri, Hürriyet gazetesiyle BARIŞÇI AJANS arasında imzalanan işbirliğinin ürünleri olarak yayın hayatlarına başladılar.

1985 yılında müşterilerimizin ofset baskı ve ambalaj işlerini de aynı kalitede üretmek amacıyla, butik bir matbaa olarak ROTA OFSET Matbaacılık ve Ambalaj Sanayii A.Ş. faaliyete geçirildi.

Sonraki yıllarda ROTA OFSET de,
İstanbul, Bursa ve bölgesinde  bir çok önemli kuruluşun
matbaa hizmetlerini yürüten çözüm ortağı haline geldi.
Reklam ajansı ve matbaacılığın verdiği sinerjiyle, yayıncılık konusunda da
önemli işlere imza atıldı.  
1989 yılında Bursa'nın ilk ofset kent dergisi olan METRO, sonraki yıllarda BURSA LIFE, HIGHLIFE ve TOP FAMILY dergileri sektörün öncüleri olarak başarıyla yayın hayatlarına başladılar.
80'li yılların ortalarından itibaren BARIŞÇI AJANS, Anadolu'nun en büyük ajansı oldu.

Başka bir öncülük de radyo konusunda yapıldı. 1992 yılında RADYO AKTİF Türkiye'nin ilk özel radyolarından biri ve Bursa'nın ilk özel radyosu olarak yayın hayatına başladı. 1995 yılında ULUDAĞ FM kurularak, bugün halâ Bursa'nın en çok dinlenen radyoları arasında olan iki radyo da Bursa'ya kazandırıldı.

1994'te, o yıllarda Türkiye'nin en büyük reklam ajansı olan CENAJANS GREY'den gelen teklif ile Bursa'da CENAJANS GREY BARIŞÇI A.Ş. adıyla, bölgedeki önemli kuruluşlara hizmet vermek amacıyla bir ortaklık kuruldu.
Uluslararası networke sahip, dünyanın en büyük ajanslarından biri olan
GREY'le yapılan bu ortaklık sayesinde, küresel bir bakış  açısı kazanıldı 
ve tüm grubun vizyon ve misyonu yeniden belirlendi.
Bu dönemde de birçok başarılı kampanyaya imza atıldı.

Grubun çalışan sayısının 100'ü geçmesi üzerine, 1990 yılında Bursa-Mudanya yolu üzerinde alınan arsa, 1997 yılında başlayan inşaat ile 4000 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren, iletişim/yayıncılık/PR  ofislerini ve ofset basım tesisini bir arada toplayan bir kompleks haline getirildi. 

1999-2004 döneminde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen kurucumuz ERDOĞAN BİLENSER, Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrıldı ve bu dönemde şirketler tamamen profesyonel ekipler tarafından yönetildi.

2010 yılında ROTA OFSET A.Ş. bünyesinde, dijital baskı hizmetleri vermek amacıyla ROTACOPY kuruldu.
2014 yılında BARIŞÇI AJANS, ROTA OFSET ve ROTACOPY markalarının sahibi olan BARIŞÇI AJANS A.Ş ile ROTA OFSET A.Ş. yalın yönetim ve yalın üretim konseptlerini uygulamak üzere, ROTA BARIŞÇI MATBAACILIK VE TANITIM HİZMETLERİ A.Ş. adı ile birleşerek yeni bir sinerjinin yaratılmasını sağladı.
Bursa ile birlikte büyüyüp bugünlere gelen  BARIŞÇI AJANS, ROTA OFSET ve ROTACOPY; Bursa ve İstanbul'da faaliyet gösteren küresel/yerel onlarca markaya kurumsal pazarlama iletişimi ile
ofset/dijital baskı ve ambalaj hizmetlerini vermeyi sürdürürken, ULUDAĞ FM ve RADYO AKTİF, Bursa'nın en çok dinlenen radyoları arasında, zirvedeki yerini koruyor.

KALİTE POLİTİKAMIZ İÇİN TIKLAYIN